2018. Július
Cs
Szo

Iskolánkról

Iskolánk jogelődje a School of Business Szeged Szakközépiskola egy országos iskolahálózat része volt, amely 11 intézménnyel rendelkezett.

A szegedi tagintézmény 1999 óta működik, az érettségire felkészítő középiskolai oktatás pedig 2009 szeptemberében kezdődött meg.

2017 szeptember 1. óta a Magyar Bencés Kongregáció fenntartásában működik intézményünk.
A Szent Benedek Iskola Szegedi School of Business Tagintézménye az új fenntartónak köszönhetően, megerősödött intézményi és támogatási háttérrel a már korábban is jól megszokott magas színvonalú szakmai képzéseivel várja a szakmát tanulni vágyó diákokat.
Egy SULI ahol minden RÓLAD, HOZZÁD, NEKED, ÉRTED SZÓL!

Oktatási célunk, hogy végzős diákjaink otthonosan mozogjanak az idegenforgalom a turizmus és vendéglátás, az informatika és a pénzügyi és gazdasági szektor mindennapjaiban. Korszerű ismeretekkel felvértezve kerüljenek ki iskolánkból, biztatva őket a további tanulásra.

Képzési kínálatunk folyamatos fejlesztése biztosítja, hogy a nálunk végzettek biztos jövőképpel és reális egyéni karriertervvel kezdjék meg pályájukat. Diákjaink egy jelentős része azonban nem közvetlenül hasznosítja szakmai végzettségét, hanem egyetemi vagy főiskolai tanulmányokat folytat a középiskola elvégzése után.

Az iskolaépület az újpetőfitelepi Lidicei téren található, amely a helyi járatos 21-es busszal megközelíthető.

Honlap készítés